^ Powrót do góry

 • Usługi dla Rolnictwa

  Firma "KURDYN" świadczy usługi rolnicze dla gospodarstw, które nie dysponują fachowym sprzętem, a potrzebują maszyn jedynie okazjonalnie. Po kontakcie z naszym biurem obsługi klienta możemy zaoferować usługi związane z siewem i zbiorem plonów.

 • Prace ślusarskie

  Montaż suszarni do zbóż, rozbudowa i montaż recykulacji powietrza w istniejących suszarniach, budowa i montaż instalacji nawiewowych w silosach zbożowych, montaż urządzeń do transportu ziarna, naprawa istniejących ciągów technologicznych w magazynach zbożowych.

 • Usługi koparko-ładowarką

  Usługi w zakresie odśnieżania: - Dróg - Parkingów - Osiedli - Posypywanie solą - Posypywanie piaskiem - Posypywanie żwirem lub inną mieszanką Dysponujemy różnego rodzaju sprzętem, ciągniki wraz z pługami koparko-ładowarki.

SW 400 – silnik wysokoprężny z wtryskiem bezpośrednim, 6-cylindrowy, rzędowy, o pojemności 6540 cm³, produkowany w Wytwórni Silników Wysokoprężnych Andoria S.A. w Andrychowie, na podstawie zawartej przez Polskę w roku 1966 umowy licencyjnej z angielską firmą British Leyland na silniki typu 0.400, stosowany jako źródło napędu m.in.: autobusów Autosan H9, kombajnów Bizon, doświadczalnie – samochodów Star 28, 29 (po przeróbkach), 200, 244, 266 (zamiennie z silnikiem S359).
Główna różnica między ciągnikami Ursus C-360 a C-360-3P polegała na zamontowaniu w Ursus C-360-3P postlicencyjnego silnika MF PERKINS – AD3.152UR posiadającego trzy cylindry i moc 47,5 KM (C-360 miał 52 KM). Silnik ten charakteryzował się mniejszym zużyciem paliwa, obniżonym poziomem hałasu oraz mniejszym zadymieniem spalin. W pierwszych egzemplarzach montowane były oryginalne silniki wyprodukowane w Wielkiej Brytanii, które wyróżniały się zastosowanymi w nich śrubami w układzie calowym
Deere & Company – amerykańskie przedsiębiorstwo założone w roku 1837 przez Johna Deere, kowala z Grand Detour, Illinois. Wszystkie produkty są sygnowane nazwą John Deere, która również stanowi synonim nazwy przedsiębiorstwa. Firma ta jest światowym liderem w technologii rolnej. Wśród innych produktów tej firmy znajdują się maszyny dla leśnictwa, maszyny budowlane i sprzęt do trawy i ziemi a od 2006 roku również systemy nawadniania w rolnictwie oraz dla krajobrazu i ogrodnictwa.
SAME Deutz-Fahr (SDF), włosko-niemiecki koncern produkujący ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, silniki oraz inne maszyny (Maszyny rolnicze). Firma sprzedaje swoje produkty pod markami: Deutz-Fahr, SAME, Lamborghini i Hürlimann. Posiada główne zakłady produkcyjne we Włoszech, Niemczech i Chorwacji.
"Belarus" (biał. «Белару́с») – nazwa czterokołowych traktorów wytwarzanych w Mińskiej Fabryce Traktorów (MTZ) od roku 1950. Najbardziej popularnymi modelami były kolejno: MTZ-50 (produkcja od 1961), MTZ-80 (produkcja od 1974) i MTZ-1221 (produkcja od 1986). Traktory Belarus są dobrze znane w krajach WNP i dawnego bloku wschodniego. Używane są w różnych warunkach klimatycznych i gałęziach gospodarki: rolnictwie, leśnictwie i budownictwie. Produkty MTZ wykorzystywane były i są w ponad 100 krajach świata (w tym USA) i stanowią 7–8% światowej produkcji traktorów. Nazwa "Biełarus" oznacza w języku białoruskim "Białorusin" i używana jest od uzyskania przez Białoruś niepodległości. Wcześniej używana była nazwa "Biełaruś" (biał. Белару́сь), czyli "Białoruś".
ZETOR TRACTORS a.s. - czeski producent ciągników rolniczych. Jest członkiem słowackiego HTC holding. Zetor był pionierem różnych innowacji w czasie swojej historii. Wprowadził jeden z pierwszych systemów hydraulicznych, znany jako Zetormatic. Był także pierwszą firmą na świecie, która wyprodukowała w pełni zintegrowaną kabinę bezpieczną zawieszoną na silentblockach. Mimo iż Zetor jest czeskim przedsiębiorstwem, różne wersje ich ciągników były montowane w licznych stronach świata między innymi w Argentynie, Birmie, Indiach, Iraku, Urugwaju i Zairze. Zetor Tractors a.s. jest właścicielem czeskich firm: ZETOR KOVÁRNA, s.r.o., Zetor Havlíčkův Brod, a.s., oraz zagranicznych: Zetor Deutschland GmbH, Zetor Tractors Ireland Limited, Zetor UK Limited, ZETOR FRANCE Sarl, Zetor Polska Sp.z o.o., Zetor North America Inc., ZETOR Slovensko, s.r.o
Różnorodne wersje użytkowe pozwalają wykorzystać SILNIK SW 266 do napędu: - pojazdów i maszyn samobieżnych, - małych ciężarówek, - autobusów, - zespołów prądotwórczych, - małych jednostek pływających, - hydrauliki siłowej.

Zajmujemy się naprawami głównymi silników wysokoprężnych, do szerokiej gamy pojazdów. Zakres naprawy głównej silnika obejmuje naprawę wszystkich układów i podzespołów silnika. Silniki po naprawie, są w pełni odnowione o parametrach użytkowych porównywalnych z parametrami silników nowych. Objęte są one gwarancją oraz opieką serwisową na terenie całego kraju. Na podstawie doświadczeń, umiejętności w naprawie silników oraz wyposażenia technicznego jesteśmy wstanie  wykonać.

 

 

 

W ramach napraw głównych, bieżących oraz w ramach usług na pojedynczych podzespołach, regenerujemy:

 

 • kadłuby,
 • wtryskiwacze,
 • układy paliwowe,
 • sprężarki układu powietrznego.
 • układ chłodzenia /pompy wody/,
 • osprzęt elektryczny /alternatory, rozruszniki/,
 • układy olejowe , /zawory, przewody/,
 • wały korbowe /wyważanie, utwardzanie, szlifowanie/,
 • układy przenoszenia napędu /koła zamachowe, sprzęgła/,
 • zakuwanie węży hydraulicznych,

 

 

Wykonujemy roboty ślusarskie

 

 • Toczenie – dorabianie elementów,
 • Toczenie – osi wielo gabarytowych,
 • Wiercenie, spawanie, cięcie gilotyną,
 • Wyginanie blach do 2500 mm długości,
 • Spawanie stali i aluminium,

 

Copyright © 2014. Firma Kurdyn